A101 Çalışma Şartları

Ülkemizin önde gelen market zincirlerinden biri olan A101 pek çok şehirde vatandaşlara hizmet vermekte. Bu da haliyle büyük bir eleman ihtiyacı demek. Aslında bulunduğu şehre pek çok açıdan da katkı sağlıyorlar diyebiliriz. Çünkü hem satılan ucuz mallar sayesinde market alışverişini ekonomik hale getiriyor hem de markete elemanlar alarak bulunduğu şehrin ya da ilçenin istihdamını arttırıyor.

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde bulanan A101, tam 9.000 markete sahip. Hiç aklınıza gelmeyen bir ilçede bile karşınıza çıkabilir. Çünkü 1200’den fazla ürünü uygun bir halde vatandaşlara ulaştırmak istiyorlar.

Binlerce insana istihdam sağlayan bu market zinciri, personel boşluğu oldukça yeni ilanlar veriyor ve bünyesinde çalışacak kişiler arıyor. A101’de çalışmak isteyenler de haliye çalışma şartlarını merak ediyor. Peki A101 çalışma şartları nelerdir, A101 maaşları ne zaman yatar, A101 kasiyer maaşı ne kadar?

Evet gelelim detaylara..

Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet sağlayan A101’de çalışma şartları biraz zordur. Bu sadece A101’de değil, bir çok market zincirinde çalışmak oldukça zordur. Çünkü markette çalışan sayısı az olduğu için bir çalışan pek çok işle ilgileniyor ve haliyle yoruluyor.  A101 çalışma saatleri kısmına gelecek olursak da bu market zinciri sabah 09:00’da açılıyor, akşam 21:00’da kapanıyor. A101 mesai saatleri 2020 yılında 2 vardiya sistemiyle çalışıyor. Diğer market zincirlerinde de olduğu bir grup sabah vardiyasında yer alırken ikinci grup ise akşam vardiyasında yer alıyor. Bu düzen sürekli olarak değişmekte. Ekip çalışanları bunu kendi arasında çok iyi ayarlamalı. Bu düzenli bir hal almazsa ekip arasında sürekli olarak bir çatışma durumu olacaktır.

A101 maaşları ne zaman yatar?

A101 maaş 2020 yılında çalıştığınız pozisyona göre değişmektedir. Tabi sadece çalıştığınız pozisyon değil, tecrübenizde bu noktada çok önemlidir. A101’de tahmini olarak maaşlar bu şekilde:

  • Depo Personeli Maaşı: 2.550 – 2.750 TL
    Mağaza Personeli ve Kasiyer Maaşı: 2.500 – 2.600 TL
    Mağaza Müdürü Yardımcısı Maaşı: 3.000 3.400 TL
    Mağaza Müdürü Maaşı: 3.500 – 4.100 TL

A101 maaşları çalışanlarının bazı sitelerde verdiği bilgilere göre belirtilen bir günde yatırılıyor ve pek de gecikme olmuyor.

Bunların dışında izin konusuna gelecek olursak. Bu konuda belirtmemiz gerekir ki çalıştığınız pozisyona göre izniniz değişmektedir. Depo ve mağaza personelleri haftada bir gün izin kullanabiliyor. Mağaza müdürünün izni ise değişkenlik gösterebiliyor. Tabi kullanacağınız bu bir günlük izni ne zaman kullanacağınız da belli değil. Haftanın herhangi bir günü ayarlanarak izin gününüz belirleniyor.

İŞKUR A101 Başvuru 2020

İŞKUR, ülkemizde bir çok vatandaşımıza istihdam sağlıyor. Türkiye’nin tüm bölgelerinde şubesi olan A101 de İŞKUR üzerinden personel alımı yapıyor. İŞKUR üzerinden A101’e başvuru yapmak için bir hesap açmanız ve kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor. Buradaki en mühim kısım ise CV’niz. Eğer bu sektörle ilgili yeterli kadar tecrübeniz varsa bu sizi diğer adaylardan farklı kılacak ve iş alımında şansınızı arttıracaktır. Sonrasında da istediğiniz departmanla ilgili olarak bir filtreleme ya da bir arama yapmanız aradığınız işi bulmanız için yeterli olacaktır.

 

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Başvurular 1 Comment

  • 125 çalışan hane olarak fason işlerini zamanında temiz titizlikle yapmaktayiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir