Blog Yazarak Para Kazanabilir miyim?

Teknolojinin gelişimiyle beraber artık internetten para kazanma yolları konusunda pek çok alternatif ortaya çıkmıştır. Bununla beraber blog yazarak para kazanabilir miyim araştırması yapanlar da bu konuda gerekli aksiyonları almaya başlamıştır.

Blog Yazarak Para Kazanmak

İlgi duyduğunuz herhangi bir alanda ücretsiz blog açarak içerik girişi yapabilir ve zamanla sayfanızı geliştirerek para kazanabilirsiniz. Bu süreçte ilk olarak moda, kadın, ayakkabı, makyaj ya da gezi üzerine blog sayfaları açmanız önemlidir. Aslında bu seçenekler zamanla artırılabilir.

Blog sayfanızı açtıktan sonra sayfaya uygun içerik giriş yapmanız gerekecektir. Zamanla artan içerikler sayesinde sayfanız dikkat çekecek ve reklam teklifleri alacaktır. Ayrıca Google Adsense adı verilen ve yine ücretsiz olan Google reklamlarından tıklama başına da kazanç elde edebilirsiniz. Eğer yazmayı seviyor ve tek bir kategori üzerinden ilerlemek istiyorsanız bu işle ilgili gerekli adımları atmaya başlayabilirsiniz.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bu konuda öncelikle sabırlı davranan girişimcilerin başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yeni açılan blogların bir süre sonra içerik paylaşımına ara verdiği görülmektedir. Ayrıca blog üzerinden para kazanmak isteyenler aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilir;

  • Reklam alarak para kazanmak
  • Satış ortaklığı yaparak para kazanmak
  • Adsense reklamlarıyla para kazanmak

Uzun bir süre kurallara göre içerik paylaşımı yaptığınız blog sitelerinin ziyaretçi sayıları artmaya başlayacaktır. Haliyle firmalar da bu tür sitelere reklam vermek isteyecektir. Günümüzdeki reklam ücretlerinin de oldukça tatmin edeceğini unutmayın.

Reklam almanın yanı sıra blog yazarak para kazanabilir miyim sorusuna yanıt olarak, satış ortaklığının da çokça tercih edildiğini söyleyebiliriz. Eğer tek bir konuyu hedef alan bir blog açtıysanız, sektördeki büyük firmalar site üzerinden satış yapmayı amaçlayabilir. Bu durumda da sizlere bir miktar ödeme yaparak satış ortaklığına yönelmenizi sağlayabilir.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir