E-kitap Yazarak Para Kazanmak

Teknolojinin ciddi anlamda gelişmesi sayesinde artık kitaplar online olarak okunabilir. E kitap yazarı aranıyor ilanlarına artık çokça rastlamanız mümkün. Kitap taşımak istemeyen ve bulunduğu her yerden kitap okumayı sevenler için e-kitapların çok popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca e-kitap yazarak para kazanmak hiç de zor değil. Bazı platformlarda yayınlayabileceğiniz bu kitaplar ne kadar çok kişiye ulaşırsa, o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz.

E-Kitap Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuda dikkat etmeniz bazı süreçler vardır. Kitabınızı hazırlamadan önce ilgi çekici ve gerçek hikayelere yönelmenizde fayda var. Yazım işlemleri tamamlandığında kitabınızı uygun şekilde fiyatlandırmanız gerekir. Türüne bağlı olarak genelde 10 ile 100 TL arasındaki fiyatlandırmalar uygundur. Daha sonra doğru formatlarla kitabınızı yayınlayabilirsiniz. Elbette yazdığınız türde kitap arayanlar için belki de en çok aranan yazarlardan biri haline gelebilirsiniz.

Kitap yayınlanmadan önce mutlaka editör tarafından kontrol edilmelidir. Çünkü kitabınızda herhangi bir yazım ya da anlatım bozukluğu bulunmamalıdır. Buna ek olarak kitap kapağının da ilgi çekici bir görselle desteklenmesinde yarar var.

E-Kitap Reklamı Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları üzerinden e-kitabınızın reklamını mutlaka yapmalısınız. Ya da bir web sitesi açarak kitap hakkındaki önemli detayları paylaşabilirsiniz. Günümüzde çok sayıda e-kitap grubu bulunuyor. Bu gruplarda da birtakım reklamlar yaparak daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

E-kitap yazma kurallarına bağlı kalarak başınızdan geçen bir hikayeyi ya da düşünsel olarak oluşturacağınız hikayeleri yazarak yayımlayabilirsiniz. Ancak tüm bu işlemlere başlamadan önce mutlaka diğer e-kitapları incelemeli ve nasıl oluşturulduğunu görmelisiniz. Daha sonra da e-kitap yazarak para kazanmak konusunda sizler de gerekli aksiyonları almaya başlayabilirsiniz.

Sitemizde ek iş fikirleriyle ilgili çok sayıda içerik paylaşılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey her içeriğin son kısmında yer alan ilan bölümüne, bilgilerinizi yazmak ve firmalardan tarafınıza geri dönüş yapılmasını beklemektir.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Başvurular 2 Comments

  • Esma Acaroğlu

    (7 Mayıs 2020 - 03:21)

    Ankarada yaşıyorum. E kitap ile ilgili bilgi almak istiyorum. Daha fazla satış için önerilere ihtiyacım var.

  • çok küçük yaşımdan beri yazı yazmanın ve kurgu oluşturmanın içindeyim. söz konusu yazmaksa sınırlar benim için şeffaftır diyebilirim. tecrübelerim var elbette ama çoğunluğu daha iyi değerlendirilmek için bekliyorlar. geri dönüşünüzü bekleyeceğim, iyi günler dilerim.

    Yozgat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir