El Emeği Satılan Siteler

Artık teknoloji öyle bir hal aldı ki pek çok ürün artık makineler aracılığıyla yapılıyor. Bu durum ilk başta insanlara tatlı geldi çünkü insan gücü yerine makine gücü kullanılıyor ve ürünlerin fiyatı düşüyordu. Fakat günümüzde artık el emeğiyle yapılan ürünler ön plana çıkıyor. Bunun sebebi ise insanların kalite farkını görmesi. Makine ile yapılan ürünler gün geçtikçe kalitesini kaybediyor bu da el emeğiyle yapılan ürünlerin değerini arttırıyor.

Bu bağlamda el emeği satılan siteler, bu işlerle uğraşan insanlar için bir iş kapısı oluşturuyor. Bu sitelerden faydalananlar için de bir çok avantaj var. Bir dükkan açma, vergi ödeme, sigorta yapma gibi zorunluluklarınız yok. Böylelikle el emeği satılan sitelere üye olup mağaza açarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

Genelde internet üzerinden satışa sunulan ürünler şu şekilde; bileklik, halhal, küpe, kolye, örgü oyuncak, broş. Bunlar en çok pek çok kişi tarafından aşağıda sıraladığımız sitelerde satılıyor. Özellikle örgü oyuncaklar son dönemde daha bir ön plana çıkmaya başladı. Instagram’daki bazı sayfalarda da sık sık görür hale geldik.

Ürünlerimi hangi sitelerde satabilirim?

El emeği ürün yapıyorum, internette nasıl satabilirim diye düşünenler için araştırma yaptık ve el emeği satılan siteleri sizler için derledik. El yapımı ürünler işte bu sitelerde satılıyor.

1- zet.com

Piyasada en çok bilinen sitelerden birisi zet.com’dur. Bu site aracığıyla el emeğiyle yaptığınız ürünleri satışa sunabilirsiniz. Sloganı “Tasarımcıların Pazaryeri ve Tasarım Ürünleri” olan siteye üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2- pigalata.com

Bu sektördeki otariter siteler arasında yer alan pigalata.com size ürünlerinizi satma şansı sunuyor. Yaptığınız ürünler ve tasarımlar gayet iyi fiyatlara satılıyor. Pigalata’da sizi tatmin edici ücretler kazanabilirsiniz.

3- sahibinden.com

Birçoğunuz sahibinden.com’u biliyorsunuzdur zaten. İlk başta aklınıza emlak sektörü, otomobil sektörü ya da ikinci el ürünlerin alım satımı yapılan bir site geliyor olsa gerek. Ama bu sahibinden’de bir çok kategori var, bunlardan biri de el işi & sanat kategorisi. Burada el emeği ürünlerinizi satarak para kazanabilirsiniz.

4- Instagram

Bunların dışında sosyal medya platformu olan Instagram’dan da satış yapabilmeniz mümkün. Instagram’da özellikle son zamanlarda butik sayfaları popülerliğini arttırıyor. İnsanlar sayfaları üzerinden ürünlerini satarak hatırı sayılır ücretler kazanabiliyor. Instagram açtığınız sayfayı kendi dükkanınız gibi düşünebilirsiniz. Burada istediğiniz ürünü istediğiniz fiyata satma şansınız var.

Tabi Instagram sayfa açıp, satış yapmak o kadar kolay değil, şimdiden belirtelim. Ama belli bir seviyeye geldiğinizde de beklentinizin üzerinde para kazanma şansınız olacak. Belli bir seviyeye ulaşmak için geniş takipçi kitleniz olması lazım. Bunun içinde Instagram’a sponsorlu reklam verebilirsiniz. Hem sayfanızın hem de ürünlerimizin reklamını yapmış olursunuz.

Diğer

Bunların dışında gittigidiyor.com, n11, letgo gibi siteler ve uygulamalardan da el emeği ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Bu siteleri sanatçılar pazarı olarak da nitelendirebiliriz. Çünkü el yapımı ürünleri satanlarda birer el sanatçısı sayılır.

Bu siteleri kullanarak el emeği göz nuru ürünlerinizi satma şansınız olacak. Bileklik, kolye, toka, bez oyuncak v.b pek çok ürü internet üzerinden müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Umarız ki bu yazımız el emeği ürünlerinizi satmanıza yardımcı olur…

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Başvurular 1 Comment

  • Evde paketleme yapabileceğim iş arıyorum, tesbip yapma ve paketleme, sabun paketleme vb. Gibi

    İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir