Evde çalışmanın avantajları nelerdir

Evde çalışmak aslında her zaman avantajlı gibi görünebilir. Fakat bu süreçte bazı dezavantajların da karşınıza çıkabileceğini unutmayın. Yazımızın devamında sizlerle detaylı olarak evde çalışmanın avantajları nelerdir sorusunun yanıtlarını paylaşacağız. Ayrıca dezavantajlar hakkında da önemli bilgiler aktarıyor olacağız.

Evde Çalışmanın Sunduğu Avantajlar

Evde çalışmak isteyenler ilk olarak becerisine göre bir iş alanı belirlemelidir. Sitemizde evden yapılabilecek işler hakkında çok sayıda bilgi bulunmaktadır. Belirlediğiniz işin aylık kazancını da önceden hesaplamanızda yarar var. O halde evde çalışmanın avantajları;

  • İşe gidilmeyeceği için yol masrafları ortadan kalkıyor.
  • Büyükşehirlerdeki trafik sorunuyla karşılaşılmıyor.
  • Herkesin şikayet ettiği Pazartesi sendromu yaşanmıyor.
  • Kahvaltı yapmadan işe başlama durumu söz konusu olmuyor.
  • Anne adayları ya da emziren anneler için oldukça kolaylık sağlıyor.

Bu avantajların yanı sıra hastalık durumunda ya da herhangi bir hastanın olması halinde iş yerinden izin alma gibi bir endişe de yaşanmıyor. Haliyle günümüzde pek çok kişi evden iş fikirleri araştırması yaparak kendine uygun işlerle ilgili aksiyon almaya devam ediyor.

Evden Çalışmanın Getirdiği Dezavantajları

Birtakım dezavantajların da olduğu evden çalışma yöntemlerinde iş ve ev yaşamının birbirinden ayrılması zorlaşabilmektedir. Buna ek olarak esnek çalışma saatleri olacağından, geç saatlere kadar çalışma durumu da söz konusudur. Belki de en önemli dezavantajı, sosyal hayatta ortaya çıkacak durgunluktur. Çünkü herhangi bir çalışma arkadaşı olmadığı için bireylerle sağlıklı iletişim kurma konusunda zorluklar yaşanmaktadır. Son olarak çevrenizdekiler, yaptığınız işi de küçümseyebilir.

Sizlere bu yazımızda evde çalışmanın avantajları nelerdir sorusuyla beraber dezavantajlarını paylaştık. Evden para kazanmak isteyenler ayrıca yazımızın devamında yer alan ilan panosuna yorum bırakarak ek iş veren firmaların ulaşmasını sağlayabilir. Ayrıca sitemizdeki diğer içerikleri de inceleyerek para kazanmak için kendinize uygun bir sektör belirleyebilirsiniz.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir