Evde Gelinlik Dikim İşi ile ek gelir

Dikim işleri el becerisi gerektiren uygulamalardan biridir. Genelde ev hanımlarının tercih ettiği evden gelinlik dikim işi çok güzel kazanç imkanları sunar. Oldukça da popüler olan bu işin aslında evden yapılabilecek işler arasında güzel getirisi olduğu unutulmamalıdır. İğne iplikle uğraşmayı sevenler ve yeteneğine güvenerek farklı tasarımlar oluşturabilenler, evde gelinlik dikerek para kazanma fikrini mutlaka değerlendirmelidir.

Gelinlik Dikim İşine Nasıl Başlanır?

Bu işi evde yapmak isteyenler öncelikle gerekli olan izin ve ruhsatları almalıdır. Daha sonra resmi kurumlarla görüşerek ihtiyacınız olan tüm uygulamalardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Elbette vergi konusu için muhasebeciden destek almalı ve araştırma yaparak başlangıç maliyetlerini görebilirsiniz.

Dikim İşi için Çalışma alanı

Evde rahat bir şekilde çalışma yapabilmek için öncelikle çalışma ortamını düzenlemelisiniz. Dikiş ekipmanlarınızı hazırladıktan sonra destekleyici araç ve gereçleri de tedarik etmeniz gerekir. Bu sürecin ardından uzmanlık alanınıza göre gelinliğin nasıl dikilmesi gerektiğini öğrenmeniz de şarttır. Kadın terzileri genelde farklı tasarımlar ortaya çıkardığı için her zaman tercih edilir. Aynı durum damat elbiseleri için de geçerlidir. Ancak gelinlik dikim işinde özel boncuk işleri, tül ve başlık gibi farklı alternatiflerin olduğu unutulmamalıdır.

Dikim İşi için Reklam Çalışmaları

Hizmet vermeye başladığınız gelinlik dikim işi için ilk olarak reklam yapmanız gerekiyor. Hazırlayacağınız reklam çalışmalarına daha önce dikim gerçekleştirdiğiniz modelleri sunabilir ve fiyatlandırma bilgilerini de paylaşabilirsiniz. Bu süreçte en önemli tavsiyemiz, gelinlik fuarlarına katılmanız olacaktır. Çünkü birbirinden farklı tasarımları gördükten sonra zihninizde çok daha güzel modeller oluşacak ve farkınızı ortaya koyabileceksiniz.

Evde Gelinlik İşi Veren Firmalar

Bu konuda büyük firmaların yerine gelinlik dikim evleri ek iş fırsatı sunmaktadır. Çünkü daha az masraf ile çok iş yapmak isteyen dikim evleri, evden gelinlik dikim işi yapacak kişilere ihtiyaç duyar. Tamda bu noktada sitemize yorum bırakarak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir