Evde Para Kazandıran El Becerileri

Gündelik hayatın stresini, gürültüsünü, trafiğini çekmek istemeyen yüzlerce kişi evde yapabilecekleri işler arıyorlar. Tabi bu durum herkes için mümkün olmayabiliyor. Çünkü evde para kazanmak istiyorsanız bazı el becerilerinizin olması şart. El becerileri olanlar çoktan bu işlere girdiler bile. Benim el becerim yok ama bende evimden çıkmadan para kazanmak istiyorum diyenler de üzülmesin. Her insanın bir el becerisi illa ki vardır sadece keşfedilmeyi bekliyor. Siz de evde para kazandıran el becerilerinizi şu andan itibaren bulmaya, keşfetmeye başlayın.

Evde para kazandıran el işleri nelerdir diye soranlara net bir cevap vermek çok zor. Çünkü herkesin el yeteneği birbirinden farklı. Ama sizler için en çok para kazandıran el işleri sıralaması yaptık. İşte 2021 evde para kazandıran el becerileri:

1-Konserve Yapın, Para Kazanın

Pek çok ev hanımı, kışa hazırlık için ailelerine konserve hazırlar ve bunlar oldukça lezzetlidir. Ee hazır kendinize yapıyorken biraz daha fazla yapıp para kazanmak istemez misiniz? İş yoğunluğundan dolayı yorgun düşen insanlar konserve yapmaya vakit bulamıyor ya da konserve yapmaya becerileri olmaya da biliyor. Bu insanlar da çözümü konserve satın alarak bulmaya çalışıyor. Siz de tam bu noktada devreye girerek satışa yapmaya başlayabilirsiniz.

Peki nasıl satış yaparım diyorsanız hemen anlatalım. Çevrenizde dükkanı olan eşiniz dostunuz veya akrabanız illa ki vardır. İşte bu dükkanlara bir kaç numune konserve bırakarak adınızı duyurup, satış yapabilirsiniz. Ya da internetle aranız iyiyse Instagram / Facebook sayfaları açarak insanlara ulaşıp, satışlarınızı arttırabilirsiniz.

2- Yemek Yapın, Para Kazanın

Evde para kazandıran el becerilerinin başında el lezzeti geliyor. Yemek konusunda kendinize güveniyorsanız evden para kazanabilirsiniz. Özellikle günümüzde herkes sağlıklı yemek yemeye özen gösteriyor. Fast foodlara talebin yerini ev yemekleri almaya başladı. Bunun başlıca nedenlerinden biri kullanılan malzemelerin son derece kalitesiz olması ve insan sağlığını tehlikeye atması.

Bulunduğunuz konum yapılan ev yemeklerini daha kolay satmanıza yardımcı olacaktır. Öğrencilerin çoğunlukla yaşadığı şehirlerde ilçelerde satışlarınız daha fazla olabilir. Çünkü öğrenciler ailelerinden uzakta olduğu için ev yapımı yemeklere hasret kalıyorlar. Ya da plazaların çok olduğu bölgelerde tercih edilebilir. Sağlıksız besinlerden sıkılan çalışanlar da artık yönünü ev yemeklerine çevirmeye başladı..

3- El İşi Ürünleri Yapın, Para Kazanın

Para kazandıran el sanatları arasında el işi ürünleri de yer alıyor. Bu iş o kadar geniş kapsamlı ki daha fazla para kazanmak hem sizin el becerinize hem de hayal gücünüze kalmış durumda. Bunların başında el örgüsü hırka ve patikler, danteller, bere, amigurumi, havlu, şal v.b. pek çok sayamayacağımız ürünler geliyor. El becerim var da bunları nerede satacağım diyorsanız, sizlere bir kaç fikir verelim.

Öncelikle satış yapabileceğiniz bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Bu site sayesinde çok güzel gelirler elde etmek mümkün olabilir. Ama site kurmak ve belli bir seviye getirmek zahmetli bir iş. Eğer bu seçeneği düşünmüyorsanız günümüzde hemen hemen herkesin yaygın olarak kullandığı sosyal medya üzerinden satış gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medyada ne kadar çok takipçiniz olursa para kazanma ihtimaliniz de o kadar artar. Bunun dışında da sponsorlu reklamlar vererek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

4- Sabun ve Mum Paketleyin, Para Kazanın

Sıraladığımız diğer işlere nazaran daha az kazandıran ve bulunması daha zor olan sabun ve mum paketleme işi azda olsa tercih ediliyor. Genellike İŞKUR üzerinden verelilen sabun paketleme, mum paketleme işlerine dönem dönem paket artıyor. Çünkü yılın belirli zamanlarında iş yoğunluğu artınca şirkete evden destek için eleman alımı yapılıyor. Bu işte el becerisi nerede diyenleri duyar gibiyiz. Bu işteki el becerisi açıkcası elinizin hızlı olması. Aldığınız ürünleri yetiştirmek için elinizin hızlı olması gerekiyor.

Bu yazımızda da el yapımı para kazandıran işleri konu olarak seçtik. Umarız faydalı olmuştur. Bol kazançlar…

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Başvurular 2 Comments

  • Amigurumi anahtarlık ve bebek yapabiliyorum paketleme işi olsun elim yatkındır her işe

  • Izmır ödemişte oturuyorum evde paketleme işi istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir