Evde Yaptıklarımı Nasıl Satabilirim?

Günümüzde evinizden çıkmadan dahi yapabileceğiniz pek çok iş bulunuyor. Bulunduğumuz çağ öyle bir hal aldı ki artık insanlar evlerinden dışarı çıkmadan belli bir ürünü alabiliyor ya da satabiliyor. Artık bir ofise gitmenize, birinin yanında çalışmaya ihtiyacınız yok. İnternet size kendi işinizi yapma imkanı sunuyor. Bu imkanlar size aslında pek çok avantaj da sağlıyor. Mesela trafik derdinden kurtulmuş oluyorsunuz, kalabalığın içine girmemiş oluyorsunuz, stres derdiniz ortadan kalkıyor.

Tabii bütün bu avantajlardan yararlanmanız için biraz yeteneğiniz olması gerekiyor. Mesela resim çizmeye yeteneğiniz varsa tablo çizerek para kazanabilirsiniz. El işlerine yatkınlığınız varsa örgü örerek, dantel satarak para kazanabilirsiniz.

Aslında birçok kişi bu işe ilk hobi olarak başlıyor. Eşe, dosta, akrabaya hediye etmek amacıyla yapığı ürünlerin ilgi çektiğini fark edip, bu ürünleri bu kez satmak için üretiyorlar. İnsan, severek yaptığı yani hobi olarak yaptığı işlerde daha başarılı olur. Bir de bundan para kazanıyorsa daha çok motive olur ve işe dört koldan sarılmaya başlar.

Özellikle ev hanımları boş vakitlerini değerlendirmek için el becerileriyle severek yaptığı ürünleri satarak maddi gelir elde ediyorlar. Ürünler makine işi değil, el emeği olduğu için fazlasıyla da ilgi çekiyor. En çok ilgi çekenler arasında dantel, örgü ve lif gibi ürünler var.

Evde Yaptıklarımı Nasıl Satabilirim?

Gelelim evde yaptığınız ürünleri internet üzerinden satacağınız sitelere..

1-Etsy

Etsy.com dünya çapında büyük bir site. Bu sitede genellikle el emeği ürünler satışa sunuluyor. Aklınıza gelebilecek tüm el yapımı ürünleri Etsy’de bulabilirsiniz. Burada satış yaparak gerçekten sizi tatmin edici kazanç sağlayabilirsiniz.

2- Instagram

Artık hepimizin hemen hemen kullandığı Instagram satış konusunda da bizlere yardımcı oluyor. Özellikle 3-4 senedir Instagram’da satış yapanların sayısında artış görülüyor. Birçok alanda satış yapabileceğiniz gibi evde yaptığınız ürünleri de satabilirsiniz. Instagram’da ne kadar çok kitleye ulaşırsanız satışlarınız da o kadar fazla olur. Bunun için takipçisi yüksek sayfalara reklam vererek, kendi sayfanızın tanıtımını yapabilirsiniz. Gerçekten iyi bir takipçi sayısına ulaşabilirseniz güzel kazançlar elde etmeniz içten bile değil.

3- E-ticaret Siteleri

Bunlar dışında satış yapacağınız pek çok site bulunuyor. Zaten hemen hemen bir çoğunu da biliyorsunuz. GittiGidiyor, N11, Trendyol, HepsiBurada, Sahibinden gibi e-ticaret sitelerinde kendinize bir hesap açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. İşlerinizi belli bir seviyeye getirdiğiniz zaman da bu sitelerde kendinize dükkan açabilirsiniz.

Dantel satın alan yerler nerelerdir, örgü satın alan yerler hakkında bilgi, toptan lif alan yerlere ürün satarak para kazanmak gibi arayışlarınız varsa hemen size yardımcı olalım.

Öncelikle bu tarz yerleri bulmak çok kolay değil. Genelde dekorasyon ve giyim üzerine satış yapan firmalara tek tek gidip ‘elimde bu tarz ürünler var, beraber çalışabiliriz’ demeniz gerekiyor. Ya da çeyizevleriyle de iletişime geçip evde yaptığınız ürünleri satabilirsiniz. Ama bu kadar uğraşacağınıza yukarıda sıraladığımız sitelere ürünlerinizi ekleyerek daha kolay bir şekilde satış yapabilirsiniz. Sonuçta artık dijital bir çağda bulunuyoruz ve internet üzerinden insanlara ulaşmak daha kolay. Siz de ürünlerinizi internet üzerinden satışa sunarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Başvurular 2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.