İnternetten Nasıl Para Kazanılır

İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Ülkemizde ve dünyada çalışma şartları değişti. Artık para kazanmak için şirketlerde sigortalı bir çalışan olmak zorunda değilsiniz. İnsanlar bunu farkına vardı ve alışılmışın dışında kendine özgü çalışma alanları oluşturmaya başladı. Bu çalışma alanlarının başında tabii ki de internetten para kazanma geliyor. Günümüzde internetten para kazanmanın bir çok yolu var. Emin olun bu yollardan birini ya da birkaçını deneyerek hatrı sayılır paralar kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanmak o kadar da kolay olmadığını ilk başta söylemeliyim. Büyük uğraş, emek ve sabır gerektiren bir iş olduğunu bilerek bu yola çıkmalısınız. 1-2 ay ilgilenip, bu iş olmuyor diye işinizi yarıda bırakıp, ümitsizliğe kapılacaksanız hiç başlamamanızı tavsiye ederim, çünkü vaktinizi boşa harcamış olacaksınız.İnternet ortamında para kazanabilmek için belirli yolların araştırılması gerekir. İnternet üzerinden nasıl para kazanılır sorusunun yanıtlarından biri de freelance tasarım işleridir. Bu konuda tasarımcı olarak web sitesi açmalısınız. Bu konuya birazdan tekrar değineceğiz.

Online ilanlardan iş bulup müşteri listesi oluşturmalısınız. Bir diğer iş imkanı da stok fotoğraf yada video satım işleridir. Hobilerinizi sürdürerek para kazanacağınız iyi ve etkili bir yöntemdir. Kişiler, stoklanmış fotoğrafları anahtar kelimeyle aradıkları için uyumlu olan bir fotoğrafı müşterinin alması için kullanıma açabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanma yöntemleri arasında son derece eğlenceli bir seçenektir. Birazdan bu konuya tekrar değineceğiz.

Bir diğer seçenek ise e-kitap satışıdır. E-kitaplar her kesime hitap etmeyebilir. Fakat kendinizi kurtarabilecek yenilikçi çözümler bulabildiyseniz ve bazı kişiler sizlere ödeme yapabilmek için geri dönüş yaptıysa eğer pazarınızı oluşturmanız mümkündür. İnternet üzerinden nasıl para kazanılır sorusunun etkileyici ve yenileyici bir cevabıdır.

En sık tercih edilen iş imkanı ise, uygulama satın almaktır. Muhteşem bir konsepte sahipseniz eğer fakat programlama işlemini yapmayı bilmiyorsanız sizlere yardımcı olabilmesi için programcılarla anlaşmanız ideal olacaktır.

Makaleler yazarak-satarak da internet yoluyla para kazanma yollarını değerlendirebilirsiniz. Ufak işletmelerin, pazarlamacıların ve web sitelerin çoğunun iyi bir şekilde yazılmış makalelere ihtiyacı olur. İnternet ile para kazanma yolları 2020 başlığı altında yoğun bir şekilde yer alan makale işlerini değerlendirebilirsiniz. Bu doğrultuda yeteneğiniz varsa eğer hizmetinize karşılık olarak çok daha fazla bir ücret alabilirsiniz. R10.net, wmaraci.com, webmasterforum ve bionluk gibi birçok site bulunuyor. Bu sitelerdeki ücretli makale yazma işlerini takip edebilirsiniz.

Peki internet üzerinden nasıl para kazanılır 2020? İşte sizler için derlediğimiz internetten para kazanma yolları:

Blog Açarak Para Kazanma

Bir domain, bir hosting satın aldınız, sitenizi kurdunuz ve dediniz ki ben bu siteden nasıl para kazanacağım. Burada yardımınıza hemen Google Adsense konuşuyor. Dünyada ve Türkiye’de oldukça yaygın olarak kullanılan Adsense, size sunduğu reklamlar sayesinde para kazanmanızı sağlıyor.

Peki bu Adsense nasıl alınır?

Blogunuzu açtıktan sonra kendinize güvendiğiniz ve bilgi sahibi olduğunuz bir konuda içerikler girmeniz lazım. Bu içerikle kesinlike kopyala-yapıştır olmamalı, kendi özgün içeriklerinizi oluşturmanız lazım. Bu Google’ın en önem verdiği konularında başında geliyor.

Kendi içeriklerinizi oluşturduğunuzu ve az da olsa hit kazanmaya başladığınızı varsayıyorum. Bundan sonra yapmanız gerek tek şey Adsense başvuru yapmak. Dediğim şartları yerine getirdiyseniz, kısa bir süre içerisinde onay maili alacaksınız. Onay maili aldıktan sonra Adsense girerek reklam kodlarını sitenize uygun bir şekilde yerleştiriniz. Ve siteniz para kazanmaya hazır..

Adsense’den nasıl daha çok para kazanabilir?

Bu işin sürekliliğini artırmak ve daha fazla kitlelere ulaşmanız için bazı işlemler yapmanız gerekiyor. Sürekliliği artırmak için özgün fotoğraf seçimi yapmalısınız, fotoğraflar kesinlikle kalitesiz olmamalı. Fazla kitlelere ulaşmak için de kullandığınız sosyal medyanın reklam sistemini kullanarak belirlediğiniz kitlelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adsense’ten para kazanmak ciddi emek isteyen bir iştir. Hile yaparak, emek göstermeden bu işi yapanlar da var ama Google bunları kısa sürede fark edip banlıyor. Blogunuzda gerçek bilgiler olmalı, hit gelsin diye insanları kandırmayın, içerikleriniz dolu dolu kaliteli içerikler olsun ve en önemlisi kesinlikle ama kesinlikle özgün olsun. İçeriklerin özgün olması Google’ın en önem verdiği konu.

İşinizi sıkılmadan yapabilmek için ilginizi çeken bir konu üzerinde sitenizi kurmalısınız. Hem severek metin yazacağınız gibi hem de sıkılmayacaksınız.

Adsense dışında seçenek var mı?

Adsense’le uğraşmak istemiyorum başka seçeneğimiz yok mu diyorsanız, hemen cevabını verelim. Elbette var ama sitenizi açtıktan sonra epey yol katetmeniz lazım. Siteniz belli bir seviyeye ve belli bir hite ulaştığınız zaman büyük şirketle görüşüp reklam alabilirsiniz. Örnek veriyorum; seyahat üzerine bir siteniz var, belli bir seviyeye de geldi işte o zaman havayolu firmaları, tur firmaları, oteller, seyahat acenteleri v.b. şirketlerden reklam alma olasılığınız oldukça yüksek. Bu şirketlere görüşme ayarladığınızda kaliteli ve detaylı bir sunum yapmanız, reklam almanızı daha kolay hale getirecektir.

Kaliteli Bir Blog İçin Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Noktalar:

1. İçerik Özgün olmalı

2. Başlık özgün olmalı ve benzersiz olmalı. Örneğin “Havlu Modelleri” şeklinde başlık açarsanız binlerce konu içinde çıkmanız mümkün değil.

3. İçerik kaliteli olmalı. Ziyaretçiye gerçek ve faydalı bilgi vermelisiniz.

4. Hostinginiz kaliteli olmalı. Yavaş, sayfaların geç yüklendiği bir siteniz olmamalı.

5. Temanız kullanışlı olmalı.

Stock Siteleri

Dünyada oldukça yaygın kullanılan stock siteleri, ülkemizde gerekli ilgiyi görmüyor. İnsanlar, bu siteler aracılığıyla hatrı sayılır paralar kazanıyorlar. Alanında profesyonel olanlar çok iyi para kazandığı için bu işi freelance olarak yapıyorlar. Orta seviyede olanlar ise ek iş olarak stock siteleriyle ilgileniyorlar.

Stock siteleri genelde video ve fotoğraf üzerine yapılan çalışmaları kabul görür. Bu işi yapmanız için öncelikle kaliteli bir kameranızın olması gerekiyor. Yaptığınız çekimler en düşük HD kalitesinde olmalı. Aksi takdirde çalışmalarınız sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Burada manzara fotoğrafları satamazsınız. Çünkü milyonlarca mevcut. Bunun yerine daha spesifik bir detay bulup çekmeniz gerekiyor.

İşte en popüler stock siteleri:

> shutterstock.com
> videohive.net
> photodune.net
> videoblocks.com
> pond5.com
> gettyimages.com
> stock.adobe.com

Bunlarında dışında bir çok stock sitesi var. Biz en popüler olanlarını yazdık, küçük bir araştırmayla size en uygun olan siteyi bulabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Ürün Satma

Sosyal medya herkes tarafından oldukça aktif olarak kullanılıyor. Öyle ki telefonlar elimizden düşmez oldu. Durum böyleyken sosyal medya üzerinden ürün satmak da ticaret severler için kaçınılmaz oldu. Bir ofis açmaya, kira vermeye, eleman çalıştırmaya gerek duymadan bu işi yapabilirsiniz. Bu yöntemle çok ciddi paralar kazananları çevrenizde görebilirsiniz.

Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden bir çok ürünü satma şansınız var. Kıyafet, takı, ikinci el eşya, el emeği ürünler, küçük elektronik cihazları v.b. ürünlerinizin satışını gerçekleştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işin sürekliliğini artırmak ve daha fazla kitlelere ulaşmanız için bazı işlemler yapmanız gerekiyor. Sürekliliği artırmak için özgün fotoğraf seçimi yapmalısınız, fotoğraflar kesinlikle kalitesiz olmamalı. Fazla kitlelere ulaşmak için de kullandığınız sosyal medyanın reklam sistemini kullanarak belirlediğiniz kitlelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

>>>>>Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar TIKLAYIN

YouTube Kanalı Açmak

Son dönemlerde belki de en çok ilgilen gören iş YouTube kanalı açmak. Uzaktan bakıldığı zaman kolay, işin içine girince fazlasıyla zor bir iş…

Önüne gelen YouTube kanalı açıyor, havadan para kazanıyor, bir videoyla dünyanın parasını kazanıyor, ne var sanki bunu yapmakta diyenlerdensiz çok yanılıyorsunuz. YouTube kanalı açmak ya da YouTuber olmak sanıldığından çok daha zor bir iş. Bir kanal açıp, videolar yüklemek tabii ki kolay ama durum bundan ibaret değil, zaten öyle olsaydı herkes kolaydan para kazanmak için bu işi yapmaz mıydı?

İşin Sırrı Özgün Olmakta

Evet, bu işte en önemli nokta özgün olmak.. Fark edilebilmeniz için insanlara farklı içerikler sunmalısınız. Rakip olarak görüğünüz kanallarla aynı içeriği üretecekseniz neden insanlar sizi tercih etsin ki.. Ne kadar özgün olursanız, fark edilmeniz de o kadar kolay olur.

Disiplinli Olun

Kendinize bir izleyici kitlesi oluşturmalısınız. Bunun temelinde de istikrar ve disiplin yatar. Her hafta kanalınıza belli bir sayıda video atın ve bu sayı düzenli olsun. Bir hafta iki video atarak, diğer hafta 3 video atarak olacak bir iş değil. Nasıl ki bir televizyon programının haftada belli bir saati ve günü varsa sizin YouTube kanalınınızın da bir saati, bir günü olmalı. İnsanlar kanalınızın gününü ve saatini bilmeli ve heyecanla o günün gelmesini beklemeli… İşte bu yüzden izleyeci kitlesi oluşturmak önemli.

İzleyicilerle İletişime Geçin

Kanalınızda size iyi dileklerini iletenlere, yaptığınız işi beğenenlere, sizi eleştirenlere mutlaka ama mutlaka cevap vermelisiniz. Yapılan her yorum sizin için değerli olmalı. Çünkü yapılan her yorum YouTube içindeki algoritmaya göre sizi üst sıralara taşıyacaktır.

Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Hususlar:

Kullandığınız müziklere dikkat edin, telif yiyebilirsiniz
> Kanalınız hareketli olsun, izleyicileri baymasın
> Kaliteli bir intronuz olmalı
> Profesyonel ve özgün logonuz olmalı
> Kesinlikle samimi olmalısınız

> Faydalı bilgiler vermelisiniz

> İhtiyaç duyulan/çok aranan ama henüz konuyla ilgili fazla içerik bulunmayan videoları tesbit etmelisiniz.

Reklam İzleyerek Para Kazanma

İnternetten reklam izleme, yukarıda sıraladığımız işlere nazaran biraz daha az para kazandıran bir iş. Sıraladığımız listedeki işler daha fazla uğraş gerektirdiğinden dolayı getirisi de daha fazla oluyor. Haliyle reklam izleme işi bir uğraş gerektirmediği için kazandığınız ücret biraz daha az. Hemen hemen her yerde rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş. Otobüste, bilgisayar başında, telefondan kolaylıkla reklamları izleyerek para kazanabilirsiniz. (DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ)

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Başvurular 1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir