Kısa yoldan para kazanma yolları

Kısa Yoldan Para Kazanma Yolları

Herkes günün birinde zengin olmak ister. O günün gecikmeden gelmesi ve kapımızı çalması ise hepimizin en büyük hayalidir. Oturarak para kazanmak gibi gerçek olmayan bir rüyadan bir an önce uyanmak ve kendi iş tecrübeniz, bilgi birikiminiz ve maddi kaynaklarınız ile hemen bir işe başlamak en akıllı yöntemdir.

Milyoner birinin mirasçısı değilseniz, internetin sizin adınıza çalışmasını sağlayarak en kısa yoldan para kazanma yollarından biri olan e-ticarette şansınızı deneyebilirsiniz. Bol miktarda parası olanlar ve borsa işinden ciddi biçimde anlayanlar borsada kazançlı yatırımlar yapabilirler. Kumsallarda, dağlarda ve nehir kenarlarında gezmeyi sevenler yanlarına alacakları bir altın detektörü ile güzel vakit geçirebilirler. En kısa yoldan para nasıl kazanılır sorusunun cevabı ise zengin biriyle evlenmektir. Şans oyunları oynayarak piyango zengini olmak kısa yoldan para kazanma yöntemleri arasında en çok şans yüzdesine sahip olandır. Stres yaşamadan bir gün şansın sizin de kapınızı çalacağını ümit ederek yaşamak hayata oldukça pozitif bakmakla eş değerdir.

Etrafınıza topladığınız çok zengin insanlarla vakit geçirerek en kısa yoldan zengin olma yolları hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Çok zengin olmak istiyorsanız fakirlik fikrinden bir an önce kurtulun, aklınızı başınıza toplayın ve çok çalışın. Gerçek hayatta hiçbir zaman kolay yoldan zengin olmak diye bir kavram olduğunu düşünmeyin. Zamanın, mutluluğun, sevdiklerinizle beraber olabilmenin ve özgürlüğün hayattaki en büyük zenginlik olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

1- İkinci El Ürün Satın: Hızlı para kazanmak istiyorsanız bunun bir çok yöntemi var. Hemde bu bu işleri hiç yorulmadan yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uygulama indirmek olacak. Nedir bu iş? İkinci el ürün satmak.

Siz de elinizdeki ikinci el ürünleri satarak kısa yoldan para kazanabilirsiniz. Nasıl kısa yoldan nasıl para kazanabilirim diyorsanız anlatalım hemen.. Bu işi yapabileceğiniz bir çok site ve uygulama mevcut. Bunları; sahibinden.com, gittigidiyor.com, n11.com, letgo, dolap, gardrops vs. olarak sıralıyabiliriz.

Elinizde ikinci elektronik cihaz olabilir ya da kıyafet olabilir hiç fark etmez hepsini satışa sunabilirsiniz.
Örneğin giymediğiniz ya da size olmayan bir kıyafet mi var? Bunu hemen dolap adlı uygulamadan satışa sunarak kısa yoldan para kazanabilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse kullanmadığınız evin bir köşesinde duran bir telefonunuzu sahibinden.com’a koyarak hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Bunu sürekli hale getirip, ikinci el ürünleri al-sat yaparak kısa sürede güzel paralar elde edebilirsiniz.

2- Evinizin Bir Odasını Kiraya Verin: Evet, evet yanlış okumadınız. Evinizde pek kullanmadığınız bir odanız varsa bunu kiraya verme şansınız var. Yurt dışında oldukça yayın olan bu sistem giderek ülkenizde de yayılmaya başladı. Özellikle AirBnb adlı uygulama size oldukça yardımcı olacaktır. Bu uygulama sayesinde evinizin bir odasını kiraya vererek hızlı yoldan para kazanabilirsiniz. Ya da eviniz 1-2 ay boş kalacaksa bunu hemen fırsata dönüştürerek daireyi komple AirBnb’de kiraya verin. Siz de 1-2 ay boş kalacak bir evden para kazanmanın keyfini yaşayın.

Aklınız muhtemelen ilk şu soru geldi: AirBnb güvenilir mi? Uygulamada kullanıcıların profilleri üzerinden daha önce evinde kaldığı kişiler tarafından yapılan yorumları ve aldıkları puanları inceleyebilir, aklınızda soru işareti kalmadan doğru kişi seçimini yapabilirsiniz.

3- Döviz Alıp Satın: Kolay para kazanma ve evden para kazanma yöntemlerini arıyorsanız doğru adrestesiniz.
Yerinizden bile kalkmadan para kazanmanın yollarından biri de döviz alıp satmak. Bu işlemleri yapmak oldukça kolay. Gelin birlikte bu işi nasıl yapacağınıza bakalım.
Öncelikle banka hesabınızın olması gerekiyor ve bu hesabı internet işlemlerine açmanız gerekiyor. Daha sonra kullanacağınız bankanın mobil uygulamasını indirmeniz gerekli. Tavsiyemiz 2-3 bankayla çalışmanız, çünkü döviz kurları bankalara göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin doları Garanti Bankası’nda 5.85 kurunda bozdurabilirken, Kuveyt Türk’te 5.90’dan bozdurabilirsiniz.
Bu işi yapabilmeniz için öncelikle döviz kurlarını iyi takip ediyor olmanız lazım. Döviz kuru düştüğünde satın alma işlemi yapmanız gerekirken, yükseldiğinde ise satmanız gerekiyor. Ve böylece yerinizden bile kalkmadan bir uygulama üzerinden kolay yoldan para kazanabilirsiniz.

4– Evcil Hayvanlara Bakın: Eğer hayvanları seviyorsanız, bu iş tam size göre. Çünkü hem hayvanlarla vakit geçireceksiniz hem de para kazanacaksınız.
Evinde hayvan besleyen bir çok insan tatile giderken ya da uzun süreli olarak evinde bulunmayacaksa küçük dostlarına bakacak insanlar aramakta. Şimdi diyeceksiniz ki ‘ben bu insanlara nasıl ulaşacağım’. Çok kolay hemen söyleyelim: bendekalsin.com, armut.com, bakiciburada.com v.b. siteleri ya da uygulamaları kullanarak hayvanlarını emanet etmek isteyen kişilere ulaşabilirsiniz. Bu da kısa yoldan para kazanma yöntemlerinden biri.

5– Eski Kitapları Satma: Evinizde hiç dokunmadığınız ya da okuyup bir kenara attığınız kitaplarınız varsa bunları satarak para kazanmanız mümkün. Bu kitaplarınızı toplu halde satarsanız daha düşük fiyatlara satarsınız. Ama tek tek uğraşıp satarsanız daha yüksek ücretler elde edebilirsiniz. Eğer tek tek satmak istiyorsanız günümüzde oldukça yaygın olan ‘Sahaf’ adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazımızda kısa yoldan para kazanma yollarını anlattık. Umarız sizin için faydalı olmuştur. Bol kazançlar.

EVDEN PARA KAZANMA YOLLARI İÇİN TIKLAYIN

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Başvurular 1 Comment

  • Ankara da oturuyorum her türlü paketleme işini yaparım çok ihtiyacım var cevap verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir