Kripto para yatırımı yapmak

Kripto paralar son 3 yıl içinde ciddi anlamda yatırım almaktadır. Bu nedenle kripto para yatırımı yapmak isteyenlerin sayısı da artmaya devam etmektedir. Yatırım sürecinde asıl önemli olan durum hangi sanal parayı tercih etmeniz gerektiğini bilmenizdir. Çünkü küresel ekonomik şartlara göre değer kaybeden ya da kazanan kripto paralarla ilgili uzmanların yorumları da sürekli yayınlanmaktadır.

Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapmalıyım?

Bu sorunun genel bir yanıtı bulunmamaktadır. Dünyanın en çok yatırım alan sanal parası Bitcoin’dir. Ancak BTC’deki sürekli değişimler nedeniyle pek çok kişinin farklı koinlere yöneldiğini söyleyebiliriz. Bitcoin alternatifi olarak Ethereum, Ripple, Stellar, Litecoin, EOS, Tron ve Tether gibi koinleri tercih edebilirsiniz.

Kripto paralarla ilgili aslında yatırımcıların bireysel analiz yapması gerekir. Çünkü uzman yorumlarının çoğu zaman gerçekleşmediği bilinmektedir. Haliyle her coin için günlük, saatlik ya da haftalık analiz tabloları üzerinden genel bir fikir sahibi olabilirsiniz. Biraz riskli olan bu yatırım türü aynı zamanda uzun vadelidir.

Kripto Paralar Yükselecek mi?

Herkesin merak ettiği sorulardan biri olan kripto paralar yükselecek mi ile ilgili olarak kesin bir bilgi verilmesi yanlıştır. Bu durumun en güzel örneği 2017 yılı sonunda yaşanan BTC artışıdır. İlgili dönemde Bitcoin 20 bin dolara kadar yükselmiş ve 2018’in ortalarında aşırı düşüş yaşamıştır. Yatırımcılar arasından BTC bozumu yapanlar karlı bir şekilde sermayesini değerlendirmiştir. Ancak beklemeye devam edenler de ciddi bir zarara uğramıştır.

O halde kripto para yatırımı yapmak istediğinizde önceliğinizin araştırma ve analiz süreçleri olması gerektiğini unutmayın. Pek çok platform üzerinden yatırım yapma imkanı veren sanal paralarla ilgili genel aksiyonlarınızı almadan önce koinleri de karşılaştırabilirsiniz. Yani hangi kriptonun hangi dönemlerde yükselişe geçtiğini kontrol ettikten sonra uzun vadeli yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir