OGM Personel Alımı & Başvuru

Orman İşletme Müdürlüğü taşra bölgelerde istihdamı arttırmak adına bir çok iş alımı yapıyor. Tabi bu iş alımlarının başlıca sebebi bölgeyi daha hareketli bir yer haline getirmek ve bölge halkına çok daha iyi hizmet sunmak. Böylece taşrada yaşayan halkın işsizlik sorunu çözülecek hem de büyük kentlere göç etmek zorunda kalmayacaklar.

Orman İşletme Müdürlüğü, geçtiğimiz ay bir çok alanda iş alımı yaptı. Müdürlük tarafından yayınlanan ilana göre 376 işçi alımı yapılacak. Bu boşluğu değerlendirmek isteyen onlarca insan başvurularını gerçekleştirdi ve içlerinden sadece 376 kişi işe alındı. Orman İşletme Müdürlüğü, yılın belli dönemlerinde ihtiyaç oldukça personel alımı yapıyor.

Hangi Alanlarda İş Alımı Yapılacak?

Orman İşletme Müdürlüğü iş alımları hangi alanlarda yapılıyor? Bu iş alımları dönemsel olarak değişiklik gösterebiliyor ve o dönemde hangi alanda açık varsa ona göre alımlar yapılıyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda yapılan iş alımı ilanına göre 171 Greyder Operatörü,  56 Dozer Operatörü 56,  41 Ekskavatör Operatörü ve 6 İş Makinesi Operatörü alımı yapıldı.

Bir de bunların dışında sözleşmeli personel alımı da yapılıyor. Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı ise 102 kişi olarak gerçekleşti. Bunların 101’i büro personeli olurken, 1’i de tekniker oldu. 102 kişilik boş kontenjandan yararlanmak için ise ön lisans mezunu olmanız gerekiyor.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı İçin Detaylar

Orman Genel Müdürlüğü’nde çalışmanız için bazı şartlarını yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Peki Orman İşletme Müdürlüğü OGM başvuru şartları nelerdir?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı ilanında başvuru şartları şu şekildedir;

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak.”

KPSS Şartı Gerekmiyor

Orman İşletme Müdürlüğü’nün başvuru şartları içerisinde KPSS’ye dair bir bilgi yer almıyor. Bu da bu iş ilanları için KPSS şartı olmadığını gösteriyor. Yukarıda belirttiğimiz şartları yerine getirdiyseniz bu tarz ilanlara başvurma hakkı kazanıyorsunuz.

Bir de KPSS ile iş alımları oluyor tabii ki. Eğer bu kuruma sözleşmeli personel olarak girmeyi planlıyorsanız ön lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almanız yeterli olacaktır.

Ayrıca

Orman Genel Müdürlüğü İş İlanları

Orman Genel Müdürlüğü OGM eleman alımı yapacağı zaman resmi web sitesinde bunu duyuruyor. Orman Genel Müdürlüğü OGM duyurular kısmında yer alan iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Buradaki ilanlar müdürlükte boş pozisyon oldukça sürekli olarak güncelleniyor. Arada sırada OGM’nin sitesine girerek yeni yayınlanan ilanları inceleyerek OGM işe alım fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Orman Genel Müdürlüğü iş ilanlarına ‘nereden başvurulur’ diyorsanız aşağıya link bırakıyoruz.

OGM İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir