Öğrenciler İçin Ek İş Fikirleri

Üniversite öğrencileri çoğu zaman ek iş fikirleriyle ilgili araştırma yapmaktadır. Bu kapsamda öğrenciler için ek iş fikirleri konusunda pek çok alternatif değerlendirilebilir. Ayrıca aylık kazancınız bu sayede 1000 TL’ye kadar yükselebilir. Elbette ilgi alanınız olan iş fikirleriyle ilgilenerek çok daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

ÖĞRENCİLER İÇİN PARA KAZANMA YOLLARI

            Öğrencilik dönemi belki de hayatımızın en uzun süren en önemli dönemlerinden biridir. Küçük yaşlardan itibaren başlayan okul yolculuğumuz tercihimiz halinde ömrümüzün sonuna kadar da sürebilir. Eğitim ve öğrenim görmek her daim iyidir ancak maddi olarak biraz külfetli olduğunu da unutmamak gerekir. Ailemiz bu konuda her ne kadar bize destek olsa da herkesin bu kadar şanslı olamayacağını biliyoruz. bu durumda okuldan arta kalan boş zamanlarımızda ek gelir sağlamak amacıyla çalışmak kaçınılmazdır. Çok çeşitli öğrenci para kazanma yöntemleri vardır. bu yöntemler yaşımıza ve çevremize göre değişkenlik gösterse de, yaratıcılığın ve girişimciliğin ön plana çıkmasıyla diğer kişilerden farklı yöntemler geliştirilebileceği kesindir. Öğrenci kolay para kazanma yolları hususuna bakacak olursak, özellikle lise döneminde tutulan notları belli bir ücret karşılığında paylaşmak, istenilen filmleri ya da müzikleri CD’ye çekerek satışa sunmak, daha uygun fiyata alınan yiyecek ve içecek maddelerini okuldaki arkadaşlara satmak denenebilir.

Üniversite sıralarına geldiğimizde, özellikle de aileden ayrı başka bir şehirde okuyorsak harçlığımıza ek olarak gelir elde etmemiz kaçınılmaz bir durum olacaktır. Peki üniversitede öğrenciyken para kazanma nasıl olur? Derslerden arta kalan zamanlarda part time bir işyerinde çalışmak para kazanma yollarının başını çekmektedir. Teknolojiyi kullanan öğrenci, internetten para kazanma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Programlama bilgisi varsa basit programlar veya blog yazabilir, ödev takibi yapabilir. Özellikle büyük şehirlerde zaman kaybı olmadan para kazanma konusunda bilgi alınmak istenirse internetten öğrenci para kazanma İstanbul yazılabilir. Bu yolla konu hakkında bilgi toplanabilir.

İkinci El Eşya Satışı Yapmak

Kullanmadığınız ikinci el eşyaları, hızlı satış platformlarından satışa çıkarabilirsiniz. Ancak bu işi sadece kendi eşyalarınız için sınırlandırmanıza gerek yok. Çevrenizdeki insanların kullanmadığı eşyaları da satarak belirli bir komisyon tutarında anlaşabilirsiniz.

Web Sitesi Kurmak

Google Adsense programı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ilgi alanınıza göre web sitesi kurabilirsiniz. Bir web sitesi ne kadar çok geliştirilirse, kazancı da aynı yönde artacaktır.

Youtube Videosu Hazırlamak

Youtube, dünyanın en büyük video paylaşım platformudur. İlgi çekici içerikler oluşturarak kitlelere ulaşabilir ve bu sayede gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde orta düzeyde içerik üreten Youtuberler 2,500 TL’ye kadar para kazanabilmektedir.

Kitap Satışı Yapmak

Eğitim dönemi sonunda diğer öğrencilere görüşerek kitaplarını satın alabilirsiniz. Bu sayede yeni bir döneme başlayacak olan öğrencilere de satış gerçekleştirebilirsiniz. Aslında bu kitapları çok daha ucuza alarak satış yapmanız mümkündür.

Oda Kiralamak

Yaşam alanınızdaki odaları kiraya vererek para kazanmanız mümkündür. Özellikle de üniversite öğrencileri bu konuda her zaman ev arayışı içerisindedir.

Kurye Hizmeti Vermek

Genelde part time işler arasında olan kurye hizmeti, bulunduğunuz bölgede yapabileceğiniz işlerdendir. Günlük kazanç alabileceğiniz bu işlerin yanı sıra kafelerde çalışarak da para kazanabilirsiniz.

Anketörlük Yapmak

Aslında öğrenciler için ek iş fikirleri arasında çoğu zaman anketörlük fikrini sunabiliriz. Firmalar daima anketör arayışında olduğu için bu konuda da aylık kazançlar elde edebilirsiniz.

Yazımızın hemen alt kısmında bulunan alana yorum bırakarak ek iş fırsatı sunan kişi ya da firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Başvurular 1 Comment

  • Kocaeli/gebze arkadaşlarımızla okullar tatilken harçlığımızı çıkartmak istiyoruz. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir