Para kazandıran iş fikirleri

Girişimcilik konusunda faaliyet göstermek isteyenler para kazandıran iş fikirleri alanında araştırma yapmaktadır. Aslında günümüzde yapılabilecek çok sayıda ek iş fikri mevcuttur. Ancak önemli olan durum, kabiliyetinize göre ek iş yapmaya başlamaktır. Çünkü müşteri memnuniyeti olmayan herhangi bir işin kabul görmeyeceği bilinmelidir.

Para Kazandıran Ek İş Fikirleri

Sosyal medyanın bir hayli revaçta olduğu bugünlerde sosyal medya fenomenliği oldukça caziptir. Uzun bir süre sabır gerektirse farklı bir alanda açacağınız İnstagram hesabını büyüterek bir süre sonra reklam almaya başlayabilirsiniz. Aslında yapmanız gereken tek şey, daha önceden paylaşılmamış ve ilgi çekici içerikler oluşturmaktır.

Para kazanmak istiyorum diyenler, kanvas tablo hazırlayarak da para kazanabilir. Son yılların ilgi gören tabloları olan bu ürünler için biraz sermayenizin olması gerekir. Maliyetinin 3 katına kadar satış yapabileceğiniz kanvas tabloları da yine sosyal medya üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

Asistanlık fikri yine para kazandıran ek iş fikirleri arasındadır. Bunun için bir organizasyon firmasıyla anlaşma yapabilirsiniz. Nişan düğün, doğum günü ya da farklı bir kutlamak için organizasyon sahipleriyle bir araya gelerek ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Genel olarak müşteri memnuniyeti odaklı olan bu fikri hayata geçirmek için biraz atik olmanızda yarar var.

Haber Sitesi Açarak Para Kazanma

Ek iş fikirleri arasında olan blog açarak para kazanmak fikrine paralel bir şekilde haber sitesi açabilirsiniz. Ancak ulusal anlamda rekabet çok büyük olduğu için yerel bir haber sitesi açmanız çok daha faydalı olacaktır. Başlangıç için 3000 TL kadar sermaye ayırarak web sitenizi kurabilir ve sadece yaşadığınız yere özgü olan haberleri paylaşabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız para kazandıran iş fikirleri aynı zamanda diğer içeriklerimizde de mevcuttur. Yorum bırakarak yaptığınız işten bahsedebilir ve evlere ek iş veren firmaların tarafınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir