Salça yapıp satarak para kazanmak, Evde salça işi

Genelde ev hanımları için ideal bir iş gibi görünse de pek çok kişinin yapabileceği salça işinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu yüzden salça yapıp satarak para kazanmak için bazı süreçlere dikkat etmeniz gerekecektir. Aynı zamanda evden para kazanma yolları arasında olduğu için hazırladığınız ürünleri online olarak satabileceğinizi de unutmayın.

Salça Yapımı için Gerekli Prosedürler

Bir işletme olarak salça üretimi yapmak isterseniz ilk olarak uygun işletme yapısı seçmelisiniz. Öte yandan gıda satışı yapmanın bazı sorumlulukları beraberinde getirdiğini bilmelisiniz. Çünkü sağlıklı olmayan gıdaların satışı sonucunda ciddi yaptırımlarla karşılaşılmaktadır.

İşletme olarak belediyeden ruhsat ve izinleri aldıktan sonra başvuru formunu doldurarak müracaat edebilirsiniz. Bu süreçte vergi dairesine başvurarak diğer işlemlerinizi de tamamlamanızda yarar var.

Salça Yaparak Para Kazanmak

Bir işletme açabileceğiniz gibi sadece mutfağınızı kullanarak üretime başlayabilirsiniz. Salçanın yapımıyla beraber şişelenmesi için gerekli malzemeleri satın aldıktan sonra paketleme süreci için de ihtiyacınız olan ekipmanlara sahip olmalısınız.

Bildiğiniz üzere domates salçası, en çok rağbet gören ürünler arasındadır. Mutfağınızda salça yapmak için sadece tuz ve domatese ihtiyacınız olacaktır. Bununla beraber ihtiyacınız olan diğer malzemeler;

 • Tencere
 • Bıçak
 • Süzgeç ya da değirmen
 • Kesme tahtası
 • Cam kavanoz
 • Mutfak robotu
 • Spatula şeklindedir.

Salça Yapıp Satarak Ne Kadar Kazanç Sağlarım?

Kazanç durumunuz, ürettiğiniz salçanın kilosuna bağlı olarak değişmektedir. Örneğin çeşitli markaların domates salçaları, kilogramı 30 ile 60 TL arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Ancak siz tamamen doğal bir salça üretimi gerçekleştireceğiniz için ortalama bir fiyat belirleyebilir ve salça yapıp satarak para kazanmak isteyebilirsiniz.

Salça yapımıyla ilgileniyor ya da bu işi yapmak istiyorsanız, hemen aşağıda bulunan ilan formunu doldurabilir ve firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Başvurular 1 Comment

 • Yusuf Kağan Yavuz

  (23 Haziran 2020 - 00:27)

  Adana’da bu sezon tamamen el yapımı, güneş kurutma ve kaya tuzu kullanarak doğal salça yapacağız bütün süreci video ve fotograflarla kaydedip arz etmeye başlacayacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir