Sanal asistanlık yaparak para kazanmak

Patronlar çoğu zaman sanal asistanlara ihtiyaç duyar. İşletmeler ofis ortamında çalıştırmak istediği asistanlar yerine artık sanal asistanlık yaparak para kazanmak amacında olan kişilere ulaşmaktadır. Bu işi yapmak için sıkı bir eğitim sürecine de gerek duyulmamaktadır. Bilgisayar kullanmayı bilen ve elbette diksiyonu düzgün olan herkesin sanal asistan olabileceğini unutmayın.

Sanal Asistan Ne Demek?

Tablet, bilgisayar ya da telefon üzerinden online olarak firmaların çalışmalarına yardımcı olan kişilere sanal asistan denir. Aslında sekreterin ofis ortamında çalışmayan halidir. Ofislerde yürütülmesi gereken işleri evde gerçekleştiren asistanların aylık kazancı da oldukça iyidir.

Sanal Asistan Olmak İstiyorum

Sanal asistan olmak istiyorum diyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Çünkü ev ortamında rahatça çalışılabilecek bir iş fikri olduğu için bayanların ilgisini çekmeye devam etmektedir. Pek çok iş ilanı sitesinde bu konuyla ilgili arayışlar için başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamındaki ilan panosuna da bilgilerinizi bırakarak asistan arayan firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Evde Sanal Asistanlık Nasıl Yapılır?

Evden sunacağınız bu hizmet için bazı materyallere sahip olmanız gerekiyor. İlk olarak hızlı bir internetinizin olması şarttır. Ayrıca tarayıcı, yazıcı, 2 farklı telefon numarası ve faks cihazı da bulundurmalısınız. Bazı durumlarda esnek çalışma saatleri olmayacağı için genelde sabah 8 akşam 5 zaman aralığında çalışacağınızı da unutmayın.

Evden Sanal Asistanlık Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Sanal asistanlık işi aslında programın yoğunluğuna göre belirlenmez. Sabit maaş üzerinden hizmet sunmanız gerekir. Firmalar bu konuda 1500 TL ile 2000 TL arasında bir fiyatlandırma yaparak asistan ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu yüzden sanal asistanlık yaparak para kazanmak isteyenler mutlaka sıraladığımız süreçlere dikkat etmelidir. Ayrıca hemen alt kısımda yer alan ilan bölümüne başvuru bırakmayı unutmayınız.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Başvurular 3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir