Türk personel işçi alımları, Batum Gürcistan

Gürcistan Batum Türk personel işçi alımı, Türk personel işçi alımları Gürcistan Batum ile ilgili yazımı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güzel Ülkemiz Türkiye’mizin komşuları arasında olan Gürcistan’da iş fırsatı haberi ile sizlerleyim. Komşumuz Gürcistan’ın üçüncü en büyük şehri olan ve Karadeniz’in güzel ili Artvin ilimiz ile sınır komşusu olan Batum’da yapılan iş ilanı hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağım. Oldukça önemli bir liman kenti olan şehir adını daha çok turizm ve kumar ile dünyaya duyurmuştur. Türkiye’den Gürcistan’a Sarp sınır kapısından girdiğimizde ilk karşımıza çıkan şehir Batum olmaktadır. Batum’a İstanbul’dan gitmek isteyenler 1,5 saatlik uçak yolculuğu ile şehre hızlı bir biçimde ulaşabiliyor. Karayolu üzerinden gidecekler için bir çok Karadeniz seyahat firmasının direk olarak Batum’a seferleri de bulunuyor. Artvin’den de aynı şekilde Batum’a geziler de düzenlenmekte. Gürcistan’ın para birimi Lari’dir ve TL ile karşılaştırıldığında 1 Lari yaklaşık 2.5TL yapmaktadır. Ülkenin resmi dili Gürcücedir fakat İngilizce ve Rusçada konuşulan diller arasında seyredilmektedir.

Değerli takipçilerim yazıyı çok fazla uzatmadan ilan hakkında bilgi vermek gerekirse Batum’da yer alan başkonsolosluk Türk memur alımı yapacağını duyurmuştur. Konsolosluk olduğu için işe alınacak olan kişi memur statüsünde çalışma fırsatı bulacaktır. Başkonsolosluktan tarafından yapılan açıklamaya göre alım sözleşmeli statüde yapılacaktır ve adaylarda kpss şartı da aranmayacaktır. Konsolosluk kendi giriş sınavını kendi bünyesinde uygulamaya sokacaktır.

Personel alımı hakkında bilgi vermek gerekirse;

46 yaşından gün almamış olması,

Türk uyruklu olması,

En az lise mezunu şartı olması,

Tabi yurtdışında çalışılacağı için çok iyi derecede de Gürcü dili ve Türkçe bilmek te istenen şartlar arasındadır. Rusça ve İngilizcede bilmek kurumun tercih sebeplerinden diyerek bu konuda da sizi bilgilendireyim.

İşe alınacak memur kişi sekreter statüsünde göreve başlayacaktır. Gelen giden evrak işleri kontrol edileceği için bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartlar arasındadır. Adli sicil kaydınızın temiz olmalı ve işinizi yapmanıza engel bir sağlık sorununuz da kesinlikle olmamalıdır.

Başkonsolosluğa iş başvuruları şahsen veya posta yolu ile “Ninoshvili Kucha 9 Batumi / Georgia” adresine kurumun belirlediği başvuru evraklarını teslim etmeniz gerekiyor.

Başvuru şartları;

Diploma, 2 adet fotoğraf, adli sicil belgesi, Türk pasaportu fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş ve başvuru dilekçesini teslim etmeniz başvuru sırasında kullanacağınız evraklardır.

EK İŞ İLANLARI İÇİN HEMEN TIKLA

 

Aleyna Bolatlı

Merhaba ben Aleyna, 1985 Ankara doğumluyum. ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu eğitmenliği yapıyorum. Tahmini olarak 5200 saatin üzerinde bireysel olarak koçluk görüşmeleri yaptım. Makalelerim ve sizlere tavsiyede bulunacağım yazılarım ile de ekisarama.com ziyaretçilerinin, hayallerine ulaşma yolculuğuna rehberlik etmek istiyor ve onlarında bir ek iş sahibi olmasını istiyorum. Bu sayede önerilerimi ve faydalı bulabileceğim içerikleri buradan sizler ile paylaşacağım. Takipte kalmanızı öneriyor ve yayımlanan güncel ek iş ilanlarına başvuru bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Başvurular 4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir